Jdi na obsah Jdi na menu
 

 Vánoční seminář 2010

Mezi Vánočními svátky a Silvestrem se Jitce nechtělo pořád cpát cukrovím, a tak pro své věrné i nové lidičky uspořádala výukový seminář.

Počasí bylo objednané jako z partesu - posuďte sami: tlaková výše 1030 milibarů, slabý vítr různých směrů, teplota jako když praští, celkový výhled: setrvalý stav. Co víc jsme si mohli přát.

dsc_0811.jpg

 Účastníků se sešlo jako máku a když se rodiče mladších z nich rozjeli k domovům či se věnovali práci na farmě, vydali se účastníci pro koně na závodiště a rozmístili se do půlkruhu zvaného Duha a výuka mohla začít.

Na začátku došlo k rozřazovacím úkolům pro ověření známého faktu, že začátečníci jsou skutečně začátečníci a pokročilí jsou ve skutečnosti chronickými začátečníky. Jinými slovy, že od posledního semináře nejen skoro nic nedělali, ale mnozí úspěšně zapomněli to, co se prve naučili. Za pomoci vlídné učitelky Jitky a její kouzelné mrkvové hůlky se mezery v základech koňských vědomostí rychle zaplnily a i notoričtí "dozeměhlediči" a "revizoři koňských uší" narovnali svá ohnutá záda, pozvedli zrak do výšin a začali jezdit směrem, který jim byl zadán, nejenom dopředu, dozadu, ale i do stran či na více stopách.

V posledních dnech si upevnili své znalosti i jízdou v terénu domašovských hvozdů a ti, kteří chtějí navštívit dubnový seminář "Kůň v tahu" dostali domácí úkoly k procvičování, které jim pomohou zjednodušit cestu za svým cílem - zapřáhnout svého koně před "cokoliv".